REVIEWERS

Recenzenci są dobierani indywidualnie do każdego zeszytu. W roku 2017 byli to:

Zofia Abramowicz (Białystok, Polska)
Urszula Bijak (Kraków, Polska)
Piotr Blumczyński (Belfast, Irlandia)
Barbara Czopek-Kopciuch (Kraków, Polska)
Zbigniew Danek (Łódź, Polska)
Anna Dargiewicz (Olsztyn, Polska)
Jerzy Duma (Warszawa, Polska)
Artur Gałkowski (Łódź, Polska)
Barbara Gawda (Lublin, Polska)
Małgorzata Gębka-Wolak (Toruń, Polska)
Aleksandra Górska (Olsztyn, Polska)
Magdalena Graf (Poznań, Polska)
Grażyna Habrajska (Łódź, Polska)
Irena Jaros (Łódź, Polska)
Anna Just (Warszawa, Polska)
Daniel Kadar (Huddersfield, Wielka Brytania)
Ałła Kamałowa (Olsztyn, Polska)
Aleksander Kiklewicz (Olsztyn, Polska)
Krzysztof Kosecki (Łódź, Polska)
Iwona Kosek (Olsztyn, Polska)
Anna Kostecka-Sadowa (Kraków, Polska)
Ałła Krawczuk (Lwów, Ukraina)
Joanna Kuć (Siedlce, Polska)
Halina Kurek (Kraków, Polska)
Robert Lee (Olsztyn, Polska)
Joanna Łozińska (Olsztyn, Polska)
Małgorzata Magda-Czekaj (Kraków, Polska)
Julia Mazurkiewicz-Sułkowska (Łódź, Polska)
Agnieszka Myszka (Rzeszów, Polska)
Alicja Nowakowska (Wrocław, Polska)
Ewa Oronowicz-Kida (Rzeszów, Polska)
Joanna Orzechowska (Olsztyn, Polska)
Daniela Pelka (Opole, Polska)
Helena Pociechina (Olsztyn, Polska)
Hanna Popowska-Taborska (Warszawa)
Tamara Roszak (Łódź, Polska)
Elżbieta Rudnicka-Fira (Kraków, Polska)
Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska (Poznań, Polska)
Adam Siwiec (Lublin, Polska)
Urszula Sokólska (Białystok, Polska)
Magdalena Steciąg (Zielona Góra, Polska)
Krystyna Szcześniak (Gdańsk, Polska)
Marta Szymańska (Kraków, Polska)
Hanna Taborska (Gdańsk, Polska)
Ewa Wolnicz-Pawłowska (Warszawa, Polska)
Ewa Woźniak (Łódź, Polska)
Agnieszka Zatorska (Łódź, Polska).

W 2018 teksty zgłoszone do „Prac Językoznawczych” recenzowali:

Elżbieta Bogdanowicz (Białystok)
Lieselotte Brems (Liège, Belgia)
Stanisław Cygan (Kielce)
Barbara Czopek-Kopciuch (Kraków)
Anna Dargiewicz (Olsztyn)
Izabela Domaciuk-Czarny (Lublin)
Jerzy Duma (Warszawa)
Bozena Dzuganova (Martin, Słowacja)
Stanisław Gajda (Warszawa)
Anna Ginter (Łódź)
Magdalena Graf (Poznań)
Anna Horňáková (Prešov, Slovakia)
Leokadia Hul (Olsztyn)
Irena Jaros (Łódź)
Anna Just (Warszawa)
Katarzyna Kaczorowska-Bray (Gdańsk)
Małgorzata Karwatowska (Lublin)
Danuta Kępa-Figura (Lublin)
Алла Викторовна Кирилина (Moskwa)
Anna Kostecka-Sadowa (Kraków)
Halina Kurek (Kraków)
Oleg Leszczak (Kielce)
Zenon Lica (Gdańsk)
Izabela Łuc (Katowice)
Renata Marciniak-Firadza (Łódź)
Iza Matusiak-Kempa (Olsztyn)
Julia Mazurkiewicz-Sułkowska (Łódź)
Jolanta Mędelska (Bydgoszcz)
Ewa Młynarczyk (Kraków)
Andrzej Moroz (Toruń)
Agnieszka Myszka (Rzeszów)
Irena Mytnik (Warszawa)
Alina Naruszewicz-Duchlińska (Olsztyn)
Krystyna Nikołajczuk (Lwów)
Tomasz Nowak (Katowice)
Danuta Olszewska (Gdańsk)
Joanna Orzechowska (Olsztyn)
Anna Paluszak-Bronka (Bydgoszcz)
Jolanta Panasiuk (Lublin)
Halina Pelcowa (Lublin)
Teresa Pluskota (Bydgoszcz)
Mirosława Podhajecka (Opole)
Grażyna Przechodzka (Lublin)
Elżbieta Rudnicka-Fira (Kraków)
Małgorzata Rzeszutko-Iwan (Lublin)
Bożena Sieradzka-Baziur (Kraków)
Adam Siwiec (Lublin)
Irena Szczepankowska (Białystok)
Krystyna Szcześniak (Gdańsk)
Joanna Szczęk (Wrocław)
Michał Szczyszek (Poznań)
Wanda Szulowska (Warszawa)
Artur Tworek (Wrocław)
Piotr Wojdak (Szczecin)
Sascha Wolfer (Niemcy)
Ewa Wolnicz-Pawłowska (Warszawa)
Mariola Wołk (Olsztyn)
Rafał Zimny (Bydgoszcz)
Ewa Żebrowska (Warszawa)

Wykaz recenzentów rocznika 2019 przedstawia się następująco:

ofia Abramowicz (Białystok)

Beata Afeltowicz (Szczecin)

Iwona Benenowska (Bydgoszcz)

Elżbieta Bogdanowicz (Białystok)

Lieselotte Brems (Liège, Belgia)

Piotr Cap (Łódź)

Jan Chłosta (Olsztyn)

Monika Cholewa (Białystok)

Jan Chovanec (Brno, Czechy)

Camelia Cmeciu  (Bukareszt, Rumunia)  

Stanisław Cygan (Kielce)

Magdalena Czachorowska (Bydgoszcz)

Leonarada Dacewicz (Białystok)

Sybilla Daković (Wrocław)

Magdalena Danielewiczowa (Warszawa)

Małgorzata Dawidziak-Kładoczna  (Wrocław)

Magdalena Derwojedowa (Warszawa)

Adam Dobaczewski (Toruń)

Izabela Domaciuk (Lublin)

Anna Drogosz (Olsztyn)

Henryk Duda (Lublin)

Piotr Dzik (Katowice)

Dorota Filar (Lublin)

Artur Gałkowski (Łódź)

Małgorzata Gębka-Wolak (Toruń)

Tamara Graczykowska (Bydgoszcz)

Magdalena Graf (Poznań) 

Maciej Grochowski (Toruń)

Włodzimierz Gruszczyński (Warszawa)

Anna Hanus (Rzeszów)

Paulina Horbowicz (Hamar, Norwegia)

Ewa Horyń (Kraków)

Ewa Hrycyna (Olsztyn)

Mariola Jakubowicz (Kraków)

Violetta Jaros (Częstochowa)

Anna Just (Warszawa)

Katarzyna Kaczorowska-Bray (Gdańsk)   

Irena Kamińska-Szmaj (Wrocław)

Iwona Kaproń-Charzyńska (Toruń)

Beata Karpińska-Musiał (Gdańsk)  

Małgorzata Karwatowska (Lublin)

Aleksander Kiklewicz (Olsztyn)

Ferit Kilickaya (Burdur, Turcja)

Ewa Kołodziejek (Szczecin)

Iwona Kosek (Olsztyn) 

Jarosław Krajka (Lublin)

Maria Krauz (Rzeszów) 

Ałła Krawczuk (Lwów, Ukraina)

Monika Krzempek (Opole)

Joanna Kuć (Siedlce)

Danuta Lech-Kirstein (Opole)

Libura Agnieszka (Wrocław)

Aneta Lica (Gdańsk)

Zenon Lica (Gdańsk)

Ryszard Lipczuk (Szczecin)

Izabela Łuc (Katowice)

Jolanta Maćkiewicz (Gdańsk)

Anna Majewska-Tworek (Wrocław)

Magdalena Makowska (Olsztyn)

Janusz Malak (Opole)

Renata Marciniak-Firadza (Łódź)

Markiewicz Piotr (Olsztyn)

Beata Milewska (Gdańsk)

Вале́рий Алекса́ндрович Мишла́нов (Perm, Rosja)

Agnieszka Myszka (Rzeszów)

Alina Naruszewicz-Duchlińska (Olsztyn)

Joanna Nijakowska (Łódź)

Paweł Nowak (Lublin) 

Marceli Olma (Kraków)

Magdalena Osowicka-Kondratowicz (Olsztyn)

Małgorzata Ostrówka (Warszawa)

Edyta Pałuszyńska (Łódź)

Andrzej Pawelec (Kraków)

Andrzej Pawelec (Kraków)  

Daniela Pelka (Opole)

Renata Przybylska (Kraków)

Sebastian Przybyszewski (Olsztyn)

Bartosz Ptasznik (Olsztyn)

Татьяна Ростиславовна Рамза (Mińsk, Białoruś)

Agnieszka Raszewska-Klimas (Częstochowa)

Artur Rejter (Katowice)

Bożena Rozwadowska (Wrocław)

Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska (Poznań)

Mariusz Rutkowski (Olsztyn)

Kazimierz Sikora (Kraków)

Adam Siwiec (Lublin)

Katarzyna Sobolewska (Warszawa)

Piotr Stalmaszczyk (Łódź)

Joanna Szczęk (Wrocław)

Ewa Szczęsna (Warszawa)

Michał Szczyszek (Poznań)  

Anna Tyrpa (Kraków)

Danuta Wiśniewska (Poznań)

Małgorzata Witaszek-Samborska (Poznań)

Ewa Wolnicz-Pawłowska (Warszawa)

Monika Worsowicz (Łódź)  

Marta Wójcicka (Lublin)

Aneta Wysocka (Lublin)

Monika Zaśko-Zielińska (Wrocław)

Jordan Zlatev (Lund, Szwecja)

Agnieszka Żywanowska (Olsztyn)

 

Wykaz recenzentów wcześniejszych roczników zawiera strona internetowa "Prac Językoznawczych": http://uwm.edu.pl/polonistyka/pracejezykoznawcze/?strona=4

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas na recenzowanie tekstów zgłoszonych do "Prac".