Opublikowane: 2021-11-171

The Polish Underground State vs. The Polish Communists, and the concept of counteraction

Karol Sacewicz
Echa Przeszłości
Dział: ARTYKUŁY I ROZPRAWY
https://doi.org/10.31648/ep.7214

Abstrakt

Podczas II wojny światowej Polskie Państwo Podziemne zostało zmuszone walczyć o niepodległą, suwerenną i integralnie terytorialną Polskę również z komunistycznym podziemiem. Artykuł systematyzuje dotychczasowe ustalenia odnoszące się zarówno do antykomunistycznych struktur Polski Podziemnej odpowiedzialnych za prowadzenie konfrontacji z komunistami, skupiając się również na ukazaniu form oraz metod stosowanych w tejże walce. Tekst przedstawia liczne ograniczenia, jaki rzutowały na dość umiarkowane metody konfrontacji z komunistami, jakimi posługiwało się Polskie Państwo Podziemne. Takich ograniczeń nie stosowali komuniści ani w okresie II wojny światowej, ani po zdobyciu władzy w powojennej Polsce.

Słowa kluczowe:

antykomunizm, Polskie Państwo Podziemne, polscy komuniści, II wojna światowa

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Sacewicz, K. (2021). The Polish Underground State vs. The Polish Communists, and the concept of counteraction. Echa Przeszłości, (XXII/2), 221–240. https://doi.org/10.31648/ep.7214

Cited by / Share

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.