Numer tematyczny 1/2025 "Inni, czy tacy sami? Nowe wyzwania w środowisku pracy" zaproszenie do składania abstraktów
Numer tematyczny (1/2025) planowany do wydania w 2025 roku:
Inni, czy tacy sami? Nowe wyzwania w środowisku pracy
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zgłaszania abstraktów do numeru tematycznego Przeglądu Psychologicznego poświęconego nowym wyzwaniom w środowisku pracy. Ostatnie lata to okres przeobrażeń zachodzących w funkcjonowaniu organizacji, sposobach wykonywania pracy, podyktowanymi gigantycznym rozwojem technologicznym oraz społecznym ostatnich 20 lat, jak również towarzyszącymi mu przemianami w zakresie wartości i stylu życia.
Numer skupiał się będzie na wyzwaniach i nadziejach związanymi z różnorodnością w środowisku pracy, postępującą automatyzacją i digitalizacją procesów pracy, sztuczną inteligencją, zmieniającymi się potrzebami pracodawców i pracowników, oraz różnorodnością form zatrudnienia. W numerze znajdzie się również przestrzeń na dyskusję naukową o wadze kapitału psychologicznego w firmach, psychospołecznych warunkach pracy i ich konsekwencjach, w tym nowych zjawiskach, takich jak choćby silent quiting, czy też o nowych trendach w zarządzaniu różnorodnością w środowisku pracy oraz wykorzystywaniem tego potencjału.
Przygotowywany numer tematyczny ma na celu zgromadzenie tekstów, które będą odnosiły się do analizy nowych wyzwań pojawiających się w środowisku pracy. Zadaniem naukowców jest obserwowanie i badanie tych zmian, ale szczególnym zadaniem psychologów pracy i organizacji jest podejmowanie działań wspierających funkcjonowanie pracownika w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu pracy.
Mamy nadzieję, że udało się nam Państwa zaprosić do współtworzenia tego tomu – serdecznie zapraszamy do zgłaszania artykułów ukazujących efekty przede wszystkich badań własnych.
Terminy:
- abstrakty (do 500 słów) do 10.X.2024 przesyłanie na adres e-mail redaktora numeru: paszkowska-rogacz@uni.lodz.pl
- zaproszenie do nadesłania pełnych tekstów: 15.X. 2024
- nadesłanie pełnych tekstów: do 30.XI.2024 na platformę Przeglądu Psychologicznego (https://czasopisma.uwm.edu.pl/index.php/pp/about/submissions)