Opublikowane: 2021-11-171

The Polish Underground State vs. The Polish Communists, and the concept of counteraction

Karol Sacewicz
Echa Przeszłości
Dział: ARTYKUŁY I ROZPRAWY
https://doi.org/10.31648/ep.7214

Abstrakt

Podczas II wojny światowej Polskie Państwo Podziemne zostało zmuszone walczyć o niepodległą, suwerenną i integralnie terytorialną Polskę również z komunistycznym podziemiem. Artykuł systematyzuje dotychczasowe ustalenia odnoszące się zarówno do antykomunistycznych struktur Polski Podziemnej odpowiedzialnych za prowadzenie konfrontacji z komunistami, skupiając się również na ukazaniu form oraz metod stosowanych w tejże walce. Tekst przedstawia liczne ograniczenia, jaki rzutowały na dość umiarkowane metody konfrontacji z komunistami, jakimi posługiwało się Polskie Państwo Podziemne. Takich ograniczeń nie stosowali komuniści ani w okresie II wojny światowej, ani po zdobyciu władzy w powojennej Polsce.

Słowa kluczowe:

antykomunizm, Polskie Państwo Podziemne, polscy komuniści, II wojna światowa

Inne teksty tego samego autora

1 2 > >> 

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Sacewicz, K. (2021). The Polish Underground State vs. The Polish Communists, and the concept of counteraction. Echa Przeszłości, (XXII/2), 221–240. https://doi.org/10.31648/ep.7214

Cited by / Share

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.