Opublikowane: 2021-09-151

Metody organizacji festiwali filmu animowanego w Polsce. Studium przypadku Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA

Oliwia Maria Nadarzycka
Media - Kultura - Komunikacja Społeczna
Dział: Artykuły
https://doi.org/10.31648/mkks.6416

Abstrakt

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA organizowany od 2013 roku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w Polsce z obszaru animacji, jednak do tej pory jego fenomen nie został opisany. Na przestrzeni 8 lat można zaobserwować szybki rozrost i wykreowanie marki, jaką jest O!PLA. Pierwszy festiwal odbył się w 21 miejscowościach, powoli dołączając z każdym rokiem kolejne, aby w 2019 roku pobić rekord i zorganizować projekcję w 105 miejscowościach. Celem tekstu zatytułowanego „Metody organizacji festiwali filmu animowanego w Polsce. Studium przypadku Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA” jest wskazanie warunków organizacji festiwalu filmowego skupionego na dystrybucji polskiej animacji. Charakterystyczne sposoby zostaną przedstawione na podstawie historii festiwalu – od 1. edycji w 2013 roku, do edycji online w 2020. Jako metodę badawczą zastosowano wywiad z Piotrem Kardasem – twórcą O!PLA.

Słowa kluczowe:

festiwal filmowy, film animowany, Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, Polska Animacja

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Nadarzycka, O. M. (2021). Metody organizacji festiwali filmu animowanego w Polsce. Studium przypadku Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Media - Kultura - Komunikacja Społeczna, (17). https://doi.org/10.31648/mkks.6416

Cited by / Share

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.