"Przegląd Psychologiczny" jest organem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od roku 2017 jest wydawany w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. W związku z tym istnieje możliwość nadsyłania tekstów również w języku angielskim.
Od roku 1999 do 2020 współwydawcami Przeglądu Psychologicznego byli Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od roku 2021 współwydawcami Czasopisma są Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
ISSN: 0048-5675
Czasopismu przypisano 40 punktów
Procedowanie zgłoszonych prac:
Średni czas od zgłoszenia tekstu do pierwszej decyzji: 14 dni
Średni czas recenzji: 30 dni
Średni czas od akceptacji tekstu do jego publikacji: 120 dni
Współczynnik odrzuceń w 2023 roku: 41%
Opłaty:
Redakcja czasopisma informuje, ze nie pobiera opłat za zgłoszenie artykułu, prace redakcyjne nad tekstem oraz publikację w czasopiśmie. Dla Czytelników dostęp do publikowanych artykułów jest darmowy.
Prace publikowane w czasopiśmie dostępne są na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych (CC BY-NC-ND).
Zaproszenie do nadsyłania tekstów w ramach numeru tematycznego 68(3) 2025: Życie wśród inteligentnych maszyn: psychologiczne i społeczne konsekwencji rozwoju sztucznej inteligencji
2024-11-18
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zgłaszania abstraktów do numeru tematycznego Przeglądu Psychologicznego poświęconego psychologicznym i społecznym konsekwencjom rozwoju sztucznej inteligencji!
Kalendarz publikacyjny na rok 2025
2024-11-08
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem publikacyjnym na rok 2025 w czasopiśmie Przegląd Psychologiczny! Zachęcamy do współpracy i zgłaszania tekstów.
Numer tematyczny 1/2025 "Inni, czy tacy sami? Nowe wyzwania w środowisku pracy" zaproszenie do składania abstraktów
2024-08-23
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zgłaszania abstraktów do numeru tematycznego Przeglądu Psychologicznego 1/2025 poświęconego nowym wyzwaniom w środowisku pracy.
- ERIH plus
- Index Copernicus
- ISSN Portal
- PBN/POL-Index
- Google Scholar
- Edukacja (Baza dolnośląskich bibliotek pedagogicznych oraz bibliograficzna baza zawartości czasopism z zakresu edukacji, pedagogiki, psychologii)
- Pedagog (Baza zawiera opisy bibliograficzne książek, artykułów z czasopism, akty prawne, prace doktorskie i habilitacyjne, referaty z konferencji naukowych
- Baza danych opracowana w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Opolskiego)
- Polska Bibliografia Literacka